




LD Systems | MAUI 44 G2 | Satelite Bag
Carrying your MAUI® 44 G2 column is as easy with this padded bag. It features two large handles with wrap-around grip, an adjustable hands-free shoulder strap and a smooth dual slider zipper. The shell and lining are made of tough, water repellent 1680D nylon with 8 mm padding in between to cushion and protect your column elements. Two included foam caps prevent damage to their multipin connectors.
Features
| Product type | PA Complete Systems Accessories |
| Type | Soft carrying case with shoulder strap |
| Material | Nylon 1680D |
| colour | grey |
| colour | Black |
| Thickness of the padding | 8 mm |
| Height | 160 mm |
| Width | 920 mm |
| Depth | 240 mm |
| Weight | 1,2 kg |
Original: $54.91
-65%$54.91
$19.22Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Carrying your MAUI® 44 G2 column is as easy with this padded bag. It features two large handles with wrap-around grip, an adjustable hands-free shoulder strap and a smooth dual slider zipper. The shell and lining are made of tough, water repellent 1680D nylon with 8 mm padding in between to cushion and protect your column elements. Two included foam caps prevent damage to their multipin connectors.
Features
| Product type | PA Complete Systems Accessories |
| Type | Soft carrying case with shoulder strap |
| Material | Nylon 1680D |
| colour | grey |
| colour | Black |
| Thickness of the padding | 8 mm |
| Height | 160 mm |
| Width | 920 mm |
| Depth | 240 mm |
| Weight | 1,2 kg |
























