




LD Systems | MAUI 44 G2 | Padded Protective Cover
This slip cover is made of hard wearing water repellent 1680D nylon with 8 mm padding to protect your MAUI® 44 G2 subwoofer. It features a reinforced cutout with hook-and-loop fastener flap for easy handle access and an outer pocket to store accessories.
Features
| Product type | PA Complete Systems Accessories |
| Type | Protective cover |
| Material | Nylon 1680D |
| colour | Black |
| colour | Grey |
| Thickness of the padding | 8 mm |
| Height | 640 mm |
| Width | 435 mm |
| Depth | 640 mm |
| Weight | 0,547 kg |
Original: $54.91
-65%$54.91
$19.22Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This slip cover is made of hard wearing water repellent 1680D nylon with 8 mm padding to protect your MAUI® 44 G2 subwoofer. It features a reinforced cutout with hook-and-loop fastener flap for easy handle access and an outer pocket to store accessories.
Features
| Product type | PA Complete Systems Accessories |
| Type | Protective cover |
| Material | Nylon 1680D |
| colour | Black |
| colour | Grey |
| Thickness of the padding | 8 mm |
| Height | 640 mm |
| Width | 435 mm |
| Depth | 640 mm |
| Weight | 0,547 kg |
























