




LD Systems | MAUI 28 G3 | Subwoofer Cover
Keep your MAUI 28 sub looking brand spanking new with this slip cover. It is made of hard wearing water repellent 1680D nylon with 8 mm padding to prevent dings and dents. The cover features a reinforced cutout with hook-and-loop fastener flap for easy handle access and a pocket to store your accessories. Needless to say it fits like a glove.
Features
| Product type | PA Complete Systems Accessories |
| Material | Nylon |
| colour | Black |
| Thickness of the padding | 8 mm |
| Height | 480 mm |
| Width | 380 mm |
| Depth | 460 mm |
| Weight | 0,65 kg |
Original: $66.47
-65%$66.47
$23.26Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Keep your MAUI 28 sub looking brand spanking new with this slip cover. It is made of hard wearing water repellent 1680D nylon with 8 mm padding to prevent dings and dents. The cover features a reinforced cutout with hook-and-loop fastener flap for easy handle access and a pocket to store your accessories. Needless to say it fits like a glove.
Features
| Product type | PA Complete Systems Accessories |
| Material | Nylon |
| colour | Black |
| Thickness of the padding | 8 mm |
| Height | 480 mm |
| Width | 380 mm |
| Depth | 460 mm |
| Weight | 0,65 kg |
























