




LD Systems | Padded Carry Bag for CURV 500 TS Duplex Satellites
Made of abrasion resistant and water repellent ballistic 1680D nylon, the CURV 500® TS satellite bag is custom designed for convenient transport and protection. It features a rugged heavy gauge zipper, thick 10 mm padding plus two cable pockets and holds 2 CURV TS duplex satellites, 2 standard CURV satellites, the SmartLink adapter and subwoofer pole.
- Carry bag for CURV 500® TS satellites, SmartLink adapter and subwoofer pole
- Made of hard wearing ballistic 1680D nylon
- Shock absorbing padding
- Heavy gauge zipper
Features
| Product type | PA Complete Systems Accessories |
| Type | Transport Bags |
| colour | Black |
| Material | Nylon 1680D |
| Thickness of the padding | 10 mm |
| Latch | zip |
| Width | 920 mm |
| Height | 280 mm |
| Depth | 220 mm |
| Weight | 2 kg |
Original: $110.55
-65%$110.55
$38.69Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Made of abrasion resistant and water repellent ballistic 1680D nylon, the CURV 500® TS satellite bag is custom designed for convenient transport and protection. It features a rugged heavy gauge zipper, thick 10 mm padding plus two cable pockets and holds 2 CURV TS duplex satellites, 2 standard CURV satellites, the SmartLink adapter and subwoofer pole.
- Carry bag for CURV 500® TS satellites, SmartLink adapter and subwoofer pole
- Made of hard wearing ballistic 1680D nylon
- Shock absorbing padding
- Heavy gauge zipper
Features
| Product type | PA Complete Systems Accessories |
| Type | Transport Bags |
| colour | Black |
| Material | Nylon 1680D |
| Thickness of the padding | 10 mm |
| Latch | zip |
| Width | 920 mm |
| Height | 280 mm |
| Depth | 220 mm |
| Weight | 2 kg |
























