



Gravity | WB431B | Square Steel Base | w/ Offcentre Mounting Option
This large heavy steel base for M20 poles provides a firm footing and three female threads that allow you to mount extra weights off centre. Two integrated handles facilitate transport while felt- covered feet prevent scratches and marks on the floor.
| Product type | Stands and Tripod Accessories |
| Type | Base |
| Pedestal material | Steel |
| Color | Black |
| Surface | Powder coated |
| Dimensions (W x H x D) | 563 x 563 x 15 mm |
| Threaded connector | M20 female |
| Weight | 13,8 kg |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This large heavy steel base for M20 poles provides a firm footing and three female threads that allow you to mount extra weights off centre. Two integrated handles facilitate transport while felt- covered feet prevent scratches and marks on the floor.
| Product type | Stands and Tripod Accessories |
| Type | Base |
| Pedestal material | Steel |
| Color | Black |
| Surface | Powder coated |
| Dimensions (W x H x D) | 563 x 563 x 15 mm |
| Threaded connector | M20 female |
| Weight | 13,8 kg |























