





Gravity | SP 3332TPB | Adjustable Two-Part Speaker Pole | 35 mm to 35 mm | 1400 mm
The SP 3332 TP B is a 35 mm pole to mount satellite speakers on subwoofers. The heavy duty construction of powder coated steel is height adjustable from 105 to 140 cm. The SP 3332 TP B features a 35 mm bottom end and steel collar with set screw and safety pin to securely lock the extension pole in place. The base tube is a two-piece assembly that can be unscrewed to result in an amazingly short transport length of 54 cm only. The SP 3332 TP B comes with a convenient rubber retainer to secure the safety pin during transport.
| Product type | Clamp with safety pin |
| Type | Speaker Stands |
| Tubing material | Steel |
| Tubing colour | Black |
| Tubing surface | Powder coated |
| Min height | 1050 mm |
| Max height | 1400 mm |
| Transport length | 540 mm |
| Material of height adjustment | Steel |
| Connector | 35 mm |
| Connector 2 | 35 mm |
| Max. load | 40 kg |
| Interchangeable rings | 1 x 30 mm |
| Black ring pack included | Yes |
| Weight | 2,15 kg |
Original: $41.91
-65%$41.91
$14.67Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The SP 3332 TP B is a 35 mm pole to mount satellite speakers on subwoofers. The heavy duty construction of powder coated steel is height adjustable from 105 to 140 cm. The SP 3332 TP B features a 35 mm bottom end and steel collar with set screw and safety pin to securely lock the extension pole in place. The base tube is a two-piece assembly that can be unscrewed to result in an amazingly short transport length of 54 cm only. The SP 3332 TP B comes with a convenient rubber retainer to secure the safety pin during transport.
| Product type | Clamp with safety pin |
| Type | Speaker Stands |
| Tubing material | Steel |
| Tubing colour | Black |
| Tubing surface | Powder coated |
| Min height | 1050 mm |
| Max height | 1400 mm |
| Transport length | 540 mm |
| Material of height adjustment | Steel |
| Connector | 35 mm |
| Connector 2 | 35 mm |
| Max. load | 40 kg |
| Interchangeable rings | 1 x 30 mm |
| Black ring pack included | Yes |
| Weight | 2,15 kg |























