🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale






Gravity | SAT36B | Adjustable Tbar For Speaker Stands | For 35mm Tripods
The Gravity T-Bar facilitates mounting two loudspeakers on a single stand. It is made of heavy-duty steel with a black powder-coating finish and securely attaches to all 35 mm poles. Width is fully adjustable from 31 to 49 cm.
| Product type | Stands and Tripods |
| Type | Speaker Stands |
| Material | Steel |
| Color | Black |
| Surface | Powder coated |
| Suitable for tube diameter | 35 mm |
| Adjustable width | 310 - 490 mm |
| Fitting | Screw clamp |
| Max load | 2 x 25 kg |
| Interchangeable rings | 1 x 25 mm |
| Black ring pack included | Yes |
| Additional information | Assembly tool |
| Weight | 1,4 kg |
$49.86
Gravity | SAT36B | Adjustable Tbar For Speaker Stands | For 35mm Tripods—
$49.86
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Gravity T-Bar facilitates mounting two loudspeakers on a single stand. It is made of heavy-duty steel with a black powder-coating finish and securely attaches to all 35 mm poles. Width is fully adjustable from 31 to 49 cm.
| Product type | Stands and Tripods |
| Type | Speaker Stands |
| Material | Steel |
| Color | Black |
| Surface | Powder coated |
| Suitable for tube diameter | 35 mm |
| Adjustable width | 310 - 490 mm |
| Fitting | Screw clamp |
| Max load | 2 x 25 kg |
| Interchangeable rings | 1 x 25 mm |
| Black ring pack included | Yes |
| Additional information | Assembly tool |
| Weight | 1,4 kg |























